Район Байша

Район Байша

Район Байша

Район Байша

Район Байша розташувався в центрі Лісабона і є серцем міста. Це торговий і фінансовий район, який тягнеться від набережної до головного проспекту — Проспекту Свободи.

Після землетрусу 1755 року, сильно зруйнував це історично цінне місце, за наказом маркіза де Помбала тут було закладено 15 симетричних вулиць. Це був перший приклад міського планування в Європі. Були побудовані сейсмостійкі будівлі з торговими лавками на перших поверхах. З тих пір Байша залишається головним торговельним центром Лісабона з елегантними площами, пішохідними вулицями, кафе і магазинами.

Особливо багато їх, вздовж пішохідної зони Руа Аугушта, де вуличні артисти, лавки, вуличні торговці квітами і сувенірами надають особливий шарм району. Руа Агушта закінчується тріумфальною аркою. За аркою ви потрапляєте на Торгову площу, звідти до підйомника Санта Жушта, який доставить вас на 32-метрову висоту, до розташованого там невеликому, але дорогому кафе, звідки відкривається панорамний вид на історичну частину міста і руїни церкви Карму.

У цілому район дуже популярний і затребуваний туристами з-за великої кількості площ, пам’ятників та інших об’єктів, що становлять історичну та культурну цінність.