Річка Преголя

Річка Преголя

Річка Преголя

Річка Преголя

Річка Преголя протікає в Калінінградській області і є головною річкою, утворена від злиття двох річок Анграпы і Инструча. По протяжності річка досягає 123 кілометри, ширина варіюється від 20-80 метрів. Повінь настає з березня-квітень, рівнинна річка, сильні повені на річці відбулися в 2004 році 19 листопада і 10 серпня 2005 листопада.

У річці живуть різні види риб – форель, харіус, голець, бичок-підкаменьщик, в’юн, судак, але із-за забруднення Преголи насправді багато з цих риб зустрічаються рідко. Багато риби, що йдуть на нерестовища в середньому протягом Преголи, гинуть в предустьевой частини Преголи (в районі Калінінграда), так як ця частина річки найбільш забруднена побутовими і промисловими відходами.

Преголя стала судноплавною річкою завдяки дноуглубительным робіт. На початку XX століття гирлі Преголи з’єднали з Балтійським морем судноплавним каналом. До будівництва залізниці Калінінград–Черняховськ Преголя мала важливе значення як транспортна артерія. Зараз її значення в цій якості сильно знизилася. Тим не менш, комерційне судноплавство по Преголе зберігається до цих пір.

На річці Преголя розташовується експозиція Музею Світового океану в центрі Калінінграда, недалеко від Південного залізничного вокзалу. Це музейні суду СРТ-129, «Витязь», «Космонавт Віктор Пацаев», підводний човен Б-413.