Ринок Барабашова

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Цікавою пам’яткою Харкова є ринок Барабашова (або в народі «Барабашка»). Барабашово є найбільшим промислово-речовим ринком не тільки в Україні, але й на теренах усієї Східної Європи. А ще «Барабашка» входить у двадцятку найбільших ринків світу, де займає 14-ту позицію.

Розташований на Салтівці, між станціями метро «Академіка Павлова» і «Академіка Барабашова». Від останньої станції і походить назва. Таким чином, до відомому харківському астроному Миколі Павловичу Барабашову ринок не має ніякого відношення.

Свою назву ринок отримав від станції харківського метро ім. «Академіка Барабашова». Спочатку ринок мав довгу офіційну назву «Речовий ринок по проспекту 50-річчя ВЛКСМ біля станції метро ім. «Академіка. Барабашова», яке незабаром було спрощено до звичного зараз «Барабашово». Найбільший ринок виник 1995 на місці невеликого стихійного базарчика і з тих пір, постійно розширюючись, досяг величезної площі 75 гектарів.

«Барабашово» аж ніяк не стихійну торгівлю. Це чіткий злагоджений механізм, з усією необхідною інфраструктурою. Більша частина території – однойменний торговий центр, що належить концерну «АВЕК і Ко». На ринку виділено 8 торгових майданчиків (в залежності від товарної специфіки), окремо функціонує оптова та роздрібна торгівля. На території «Барабашово» діють автостоянки, кафе, відділення банків, аптеки, медичний центр. Ринок має власний Інтрент-сайт і щотижневу газету.