Садиба Биково

Садиба Биково

Садиба Биково

Садиба Биково

Від колись прекрасної садиби Биково до наших днів збереглися лише напівзруйнований палац, занедбаний парк з ставками, а також грандіозна Володимирська церква, яка варта окремої уваги. Садиба Биково перш носила іншу назву і називалася садиба Мар’їно. Час її заснування відноситься до другої половини XVIII століття, а засновником і першим власником був генерал-губернатор Москви М. М. Ізмайлов. Автором проекту садиби в дуже популярному в ті роки неоготичному стилі став один з наймодніших архітекторів — Василь Баженов.

Запрошений для будівництва палацу Баженов створив чудовий архітектурно-парковий ансамбль, в який входив храм, парк, ставки, зимовий сад, а також грот і Ермітаж. Зараз від палацу збереглися тільки фундамент і пандуси біля головного входу, так як у середині XIX ст. при новому власникові – Іларіона Воронцова-Дашкове – будинок був перебудований швейцарським архітектором. В результаті вийшов пишний палац з червоної цегли, в два поверхи, з вежею. Всередині зберігся декор в англійському стилі.

Проте головна визначна пам’ятка садиби, надихаюча любителів фотографії — це Володимирська церква, побудована Баженовим в 1789 році. Відвідувачі можу вільно потрапити на нижній поверх, освячений на честь Різдва Христового – тут зазвичай проходять богослужіння. Це невелике приміщення з невисокими склепіннями, квадратними стовпами і невеликими вікнами. Більш грандіозне враження справляє зовнішній вигляд храму, над покрівлею якого височать витончені башточки. При вигляді них мимоволі виникає думка, що перед вами підноситься середньовічний європейський замок. З кінця XIX століття поблизу храму височіє дзвіниця, яка чудово доповнює загальний ансамбль.