Садиба Іванівське

Садиба Іванівське

Садиба Іванівське

Садиба Іванівське

Садиба Іванівське знаходиться в місті Подольську, на березі річки Пахры. Перша згадка про вотчинном володінні Іванівське в писцовых книгах датується 1627 роком. Тоді їм володіли Василь Елчанинов і Олексій та Іван Головины. Садиба неодноразово змінювала власників. Нею володіли Ф. А. Толстой, двоюрідний дід Л. Н. Толстого, потім його дочка, А. Ф Закревська. При Закревських в Іванівському вирувало активне світське життя: тут бували поет Д. В. Давидов, генерал А. П. Єрмолов і багато інших. Останніми господарями садиби були промисловці Бахрушины. У 1917 році в садибі розміщувався Рада робітничих і солдатських депутатів. З 1919 року і до 1980-х років в приміщеннях садиби був гуртожиток.

У 1960-му році садибі Іванівське був привласнений статус пам’ятника архітектури. У 1970-ті роки почалася її реставрація. В даний час у відновленому головному будинку садиби розміщуються Федеральний музей професійної освіти і Подільський краєзнавчий музей.

Головний будинок садиби являє собою кам’яний триповерховий палац у стилі російського класицизму з двома флігелями. Палац був побудований при Ф. А. Товстому, владевшем садибою з кінця XVIII століття. Також при ньому була побудована оранжерея з театральним залом. При Закревських до будинку був прибудований третій поверх, будинок отримав двоповерхові бічні крила, а флігелі стали двоповерховими і були з’єднані з будинком. В даний час з садибних будівель зберігся один з паркових павільйонів, руїни театру, а також огорожа парадного двору.