Садиба Расторгуевых-Харитоновых

Садиба Расторгуевых-Харитоновых

Садиба Расторгуевых-Харитоновых

Садиба Расторгуевых-Харитоновых

Жителям Єкатеринбурга є чим пишатися: тут зосереджена велика кількість цікавих музеїв, театрів, пам’яток архітектури, парків і старовинних садиб. Однією з таких споруд є садиба Расторгуевых-Харитоновых, яка створювалася протягом XVIII – XIX століть.

Організатором будівництва став купець Лев Расторгуєв в 1974 році. Продовжив його справу Петро Харитонов, якому садиба перейшла у володіння в 1923 році. На навколишнього садибу території він розбив чудовий сад.

Архітектура садиби витримана в стилі класицизму, притаманна того часу. Завдяки асиметричної композиції, будівля відрізняється оригінальністю серед вулиць міста. Парк знаходиться позаду будинку. Там же, посеред парку, розташоване озеро з красивою ротондою. Озеро створювалося штучно. Рослинність парку унікальна: деякі дерева, що ростуть в нижній зоні, мають вік понад 200 років. Тому багато з них є найстарішими рослинами міста Єкатеринбург.
Найбільшим парком у місті прийнято вважати Харітоновскій сад, що прилягає до садиби.

З садибою пов’язано дуже багато легенд. Одна з яких – наявність підземних ходів, що ведуть до парку і винного погребу, але які пізніше були замуровані.