Шпиталь Святого Духа

Шпиталь Святого Духа

Шпиталь Святого Духа

Шпиталь Святого Духа

Шпиталь Святого Духа входить до списку найцінніших пам’яток архітектури Нюрнберга. Відкритий в 1332 році, він є одним з найстаріших лікувальних закладів Європи, а протягом багатьох століть він займав перше місце серед лікарень і госпіталів Німеччини. Шпиталь Св. Духа розташований в дуже мальовничому місці, в самому серці Старого міста.

Головною архітектурною пам’яткою будівлі госпіталю є внутрішній двір, оточений двома «крилами» приміщень. Одне з них розташоване прямо над водою і сконструйоване таким чином, що спущені в річку арки створюють особливий візуальний ефект. Не дарма жителі Нюрнберга часто називають госпіталь «нюрнберзькими очками». У внутрішньому дворі також є мальовнича дерев’яна галерея, гідна бути названою архітектурним шедевром. Її унікальність полягає в тому, що вона повністю зберегла свій середньовічний вигляд. Одне з будівель Госпіталю незабаром після споруди було обладнано для лікування хворих на проказу.

У XV столітті на території Госпіталю Святого Духа в невеликій церкві зберігалася знаменита християнська реліквія — так зване, «спис долі», один із символів Влади Римської Імперії. В наші дні функція Госпіталю трохи змінилася — тут розташований будинок, і при цьому будівля користується величезною популярністю серед туристів, тут знаходиться затишний ресторан з прекрасним видом з вікон.