Сірчані лазні

Сірчані лазні

Сірчані лазні

Сірчані лазні

Сірчані лазні розташовані в старовинному «банному кварталі міста», який так і називається — «Абанотубані», з якого розпочався родовід і будівництво столиці Тбілісі.

Сірчані лазні — це лазні з природним парою і водою з джерел. Сірчаних лазень в Тбілісі було декілька, причому самі знамениті називалися за іменами власників: Сумбатовские, Бебутовские, Зубаловские, Орбелиановские та ін. Пізніше, коли в XIX і на початку XX століття почалася реконструкція старого Тбілісі, багато лазні, виходили на набережну, були знесені. Нині перебудовані в стилі східної архітектури.

Знамениті Тбіліські лазні розташовані на одній «банної» вулиці, на невеликій ділянці в районі площі Горгасалі.

Сучасні сірчані лазні забезпечені всім необхідним: крім басейну з паруючою сірчаною водою тут є душ, кам’яні ложа, можна звернутися до послуг банщника-масажиста. Масаж проводиться спеціальною рукавицею, яка не дряпає тіло, але очищає шкіру і розганяє кров.

Дослідження показують, що ідеальна температура води для сірководневих ванн повинна перебувати в районі 35-37 градусів Цельсія. Рекомендована тривалість процедур – 8-12 хвилин. Ванни приймають за наступним розкладом: через день або ж протягом двох днів з перервою на третій. Звичайний курс лікування становить близько 12-14 процедур.

Тбіліські лазні лікує артрит, радикуліт, а також різні проблеми зі шкірою. Тому деякі лазні ще в СРСР були перетворені в повноцінні водолікарні.