Скульптура Слухач

Скульптура Слухач

Скульптура Слухач

Скульптура Слухач

Одна з найоригінальніших скульптур Парижа знаходиться поруч з південним фасадом церкви Сент-Есташ, в парку Ле-Аль. Тут, на місці колишньої ринкової площі, прямо на бруківці, лежить, припавши вухом до землі, людська голова. Поруч – кам’яна долоню значних розмірів, цю думку підтримує.

Парижани називають цю скульптуру по-різному: «Людина чує», «Слухати звуки Парижа», «Лежача голова», «Підслуховуючих» і просто «Слухає».

Настільки дивний пам’ятник створив скульптор Анрі де Міллер в 1986 році. Майже півроку він висікав його з кам’яного моноліту, спеціально привезеного з Бургундії і важить майже 70 тонн.

Можна тільки здогадуватися, що слухає і що чує ця кам’яна голова. Можливо, церковну музику, доносящуюся з храму Сент-Есташ, або звуки паризької підземки, або кроки, які поспішають по своїх справах городян. А може ця людина намагається почути стукіт серця свого рідного міста.

Туристи не оминають цю незвичайну і примітну скульптуру. Багато шепочуть їй у вухо своє заповітне бажання з боязкою надією на виконання: якщо вже уготовано долею цієї кам’яної голові бути вічним слухачем, то нехай расслышит і людський голос.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here