Соборна площа Ростова-на-Дону

Соборна площа Ростова-на-Дону

Соборна площа Ростова-на-Дону

Соборна площа Ростова-на-Дону

У центрі Ростова-на-Дону розташувалася сама старовинна площа міста Соборна. Головними її пам’яток є пам’ятник Святителю Дмитру та собор Різдва Пресвятої Богородиці. Кожен з них має свою неповторну долю.

У минулі роки на площі височів бронзовий пам’ятник Олександру II, заввишки 5 метрів. Історія виникнення пам’ятника пов’язано з трагічною загибеллю імператора. Після вбивства Олександра II 1 березня 1881 року, буквально через тиждень місцева влада Ростова прийняли рішення про встановлення пам’ятника імператору-визволителю. Гроші на пам’ятник офірували жителі міста. У 1890 році меморіал встановили на Соборній площі. Але, в 1924 році його зруйнували радянські робітники.

Пам’ятник Дмитру Святителю, небесного покровителя міста, був встановлений не настільки давно і ця подія ще раз доводить про відновлення духовності серед жителів південної столиці і Росії в цілому. Пам’ятників святим угодникам в країні налічується не так багато, можна навіть сказати, що ростовський пам’ятник єдиний у своєму роді.

Собор Різдва Пресвятої Богородиці примикає до площі. Архітектором храму був Тон, знаменитий у свій час зодчий. Собор є точною копією Введенського Собору в Санкт-Петербурзі. Зараз церква і прилегла до неї площа вимагає реконструкції, передбачається, що відновлювати їх будуть за рахунок коштів меценатів.