Старий центр Плеса

Старий центр Плеса

Старий центр Плеса

Старий центр Плеса

В іванівській області на мальовничому правому березі Волги серед невисоких пагорбів розташувався російський місто з романіческім назвою Плесо. Це старовинне місто вперше згадується в літописах дванадцятого століття. Довгий час, до будівництва залізниці, Плесо був важливим торговельним портом на Волзі. Після він став курортом, який за красу тутешніх пейзажів часто називали “Руською Швейцарією”.

У дев’ятнадцятому столітті Плесо стає відомим у столичних художніх колах, завдяки роботам знаменитого пейзажиста Ісаака Левітана. Художник провів у Плесі три літа з 1888 по 1890 роки, написавши в його околицях більше двохсот картин, серед яких, напевно, один з найбільш відомих російських пейзажів “Над вічним спокоєм”. Слідом за Левітаном Плесо відвідували такі відомі живописці як Маковський, Верещагін і Рєпін. Сьогодні в місті відкрито будинок-музей Левітана і встановлено пам’ятник цьому художнику.

Серед інших визначних пам’яток Плеса можна назвати кілька старовинних церков вісімнадцятого – дев’ятнадцятого століть, музей пейзажу, музей декоративного скла, пам’ятники плесской кішці і дачниця.