Стародавнє місто Капернаум

Стародавнє місто Капернаум

Стародавнє місто Капернаум

Стародавнє місто Капернаум

На північному березі озера Кінерет знаходиться древнє місто Капернаум (Кфар-Нахум), заснований приблизно 2500 років тому. До 1 століття місто стало одним з найважливіших культурних центрів – через нього від Середземного моря вели торговельні шляхи у Фінікію і Дамаск.

Це місто вважається улюбленим містом Ісуса Христа в його земному житті. Тут він проповідував і являв чудеса: зцілив від гарячки тещу апостола Петра, воскресив дочку Яіра, службовця синагоги, вилікував людини, одержимого дияволом. Незважаючи на це, вигнали Ісуса з Капернауму, і тоді він сказав з гіркотою: «І ти, Капернауме, що до неба піднісся, аж до пекла зійдеш». Це пророцтво збулося в 7 столітті: місто зник з лиця Землі, і нині тут збереглися тільки руїни.

Основна визначна пам’ятка Капернаума — древня синагога, в якій проповідував Ісус Христос. Вона була виявлена під час розкопок, ініційованих монахами-францисканцями в 1905 році. Точну дату побудови визначити неможливо, але фундамент з великих оброблених каменів міг бути закладений в 1 столітті нашої ери.

При розкопках був також виявлений будинок апостола Петра. Зараз над ним розташована капела, але під нею можна побачити залишки будівлі, де Ісус здійснив одне з своїх чудес. На території францисканського монастиря розташовується археологічний парк з знахідками, виявленими при розкопках.

В Капернаумі знаходиться також церква Дванадцяти апостолів, що належить грекам-ортодоксам. Здалеку добре видно її чепурні червоні купола. Стовпи і частина стін багато прикрашені фресками, що зображають чудеса, вчинені Ісусом. Від церкви відкривається прекрасний вид на Кинерет і прилеглі околиці.