Струмок Руфабго

Струмок Руфабго

Струмок Руфабго

Струмок Руфабго

Серед безлічі водоспадів республіки Адигея найвідомішими серед туристів є водоспади на струмку Руфабго. Цей струмок впадає в річку Білу в трьох кілометрах від селища Каменномостный. Долина струмка — цікавий природний геологічний пам’ятник. Руфабго протікає у вузькій ущелині з кам’яними стінами заввишки до 160 метрів і безліччю водопадів.

Під час рясних дощів чи водопілля спокійний струмок перетворюється в шалений потік, виправдовуючи адизька значення своєї назви — «лютий». Існує легенда, що так звали злого велетня, який жив у печері недалеко від струмка. Відважний адыгский одного разу юнак переміг велетня, вирвав серце з його грудей і кинув у струмок. Серце стало кам’яною брилою перегородившей русло і дала назву одного з водоспадів.

А всього в нижній частині течії струмка можна побачити сім водоспадів, які отримали красиві пам’ятні імена: Шум, Каскадний, Шнурочок, Серце Руфабго, Дівочі Коси, Чаша Любові і Лелькин. Для бажаючих оглянути ці чудові творіння природи вздовж струмка прокладений екскурсійний маршрут.