Свято-Троїцький монастир

Свято-Троїцький монастир

Свято-Троїцький монастир

Свято-Троїцький монастир

Свято-Троїцький монастир був побудований ченцем Ніфонтом у 1616 році на пагорбі правого берега річки Тури. В її архітектурі помітні риси раннього бароко, фахівці стверджують, що аскетизму його потужного кубічного об’єму значно протистоїть фасадний декор, має барокове походження. У 1929 році монастир закрили, його будівлі стали використовувати під гуртожитки, храм був розграбований і зруйнований.

Починаючи з 1890 року обитель почали поступово відновлювати, а в 1997 році тут було відкрито Духовне училище. У 2005 році в ході реставрації були зроблені кардинальні зміни в зовнішньому вигляді монастиря — куполи покрили нітридом титану, що імітує позолоту, що негативно позначилося на суворому монументальному ладі споруди. У 2003 році в відреставрованому Свято-Троїцькому соборі відбулося перше богослужіння, яке припало на престольне свято.

У наші дні Свято-Троїцький собор все ще продовжують відновлювати, а разом з ним — наместнический корпус і монастирську церкву Петра і Павла. Але, на жаль, половина території обителі зайнята службами Міськводоканалу. Щорічно сюди приїжджають тисячі туристів і паломників, щоб насолодитися прекрасним видом собору і взяти участь в богослужіннях.