Тополя на площі Полеглих Борців

Тополя на площі Полеглих Борців

Тополя на площі Полеглих Борців

Тополя на площі Полеглих Борців

У Волгограді існує знаменита площа Полеглих Борців. Ця площа зайняла місце, раніше розташовувалася тут, Олександрівської площі. Шматок площі охоплює сквер, який переходить в алею Героїв.

Тут, в центральному районі площі, знаходиться природний пам’ятник історичного значення – Тополя на площі Полеглих Бійців. Дерево росте поруч із «Вічним вогнем» і пам’ятником герою Радянського Союзу Рубену Ібаррурі.

Дерево привертає величезну увагу, так як за версією офіційних джерел – пережило Сталінградську битву. Свідченням того є значні пошкодження, отримані в ході бойових дій. Дерева, за оцінкою фахівців, більше ста років.

Біля дерева розташована меморіальна табличка, яка вказує на те, що «Тополя цей проніс своє життя через велику битву». В даний час краєзнавці та історики Волгограда дискутують щодо дійсного походження дерева. Згідно з новою версією, на місці нині зростаючого тополі, до 1957 року, перебувала доріжка для пішоходів. А вже з 1957 року була проведена висадка нових дерев, оновлений сквер. Тоді і посадили тополя, який можна побачити в наш час.