Третій Кавалерський корпус

Третій Кавалерський корпус

Третій Кавалерський корпус

Третій Кавалерський корпус

Своїм архітектурним виглядом Третій Кавалерський корпус сильно відрізняється від двох інших — це невеликий будинок більше нагадує палац, ніж службову будівлю.

За час своєї роботи над зведенням заміської імператорської резиденції в Царицино архітектор Василь Баженов створив три будівлі, призначення яких досі оповите завісою таємниці — сьогодні їх прийнято називати Кавалерскими корпусами, хоча в дійсності вони планувалися для господарських потреб. Третій за рахунком і назві корпус зводився першим з усіх — в 1776-1779 роках. За свою незвичайну планування і парадний вигляд він отримав прізвисько «Палац з круглою залою».

Креслення корпусу власноруч вносила правки Катерина II, яка, мабуть, надавала особливого значення зведення цієї споруди — на думку деяких дослідників, витончене будівля повинна було стати місцем її романтичних зустрічей з Григорієм Потьомкіним і таємних розваг у колі найближчих друзів.

У різний час на території корпусу розташовувався готель, корчму, заміська дача, після 1917 року — клуб, кінотеатр та Будинок культури. Численні перебудови призвели до спотворення внутрішньої планування і зовнішнього вигляду корпусу. Первісний вигляд був відновлений в ході реставраційних робіт, які відбулися у 1998-2003 роках.

Сьогодні корпус входить в число об’єктів культурної спадщини Російської Федерації. Тут знаходяться екскурсійна служба і культурно-освітній центр музею-заповідника.