Церква Метехі

Церква Метехі

Церква Метехі

Церква Метехі

Метехі — скеля на березі річки Кури в історичному центрі Тбілісі, один з перших районів міської забудови. Спочатку тут розташовувався палац, побудований засновником Тбілісі Вахтангом Горгасалі. Сама назва «метехі» означає «навколо палацу». Пізніше всі будівлі тут були знищені під час монгольського вторгнення в 1235 році.

Наприкінці тринадцятого століття на скелі була побудована церква. За час свого існування вона неодноразово руйнувалася і відновлювалася. Свій сучасний вигляд храм набув у шістнадцятому столітті. Церква Метехі — класичний приклад грузинського середньовічного храму. Квадратне в плані цегляна будівля облицьований каменем, фасади практично позбавлені прикрас.

Поруч з церквою в сімнадцятому столітті була побудована фортеця, яка згодом стала в’язницею. На жаль в двадцятому столітті фортеця була знищена, а сама церква при радянській владі ледве уникла загибелі.

У церкві похована перша грузинська християнська мучениця — свята Шушаніка. Біля церкви встановлений кінний пам’ятник Вахтангу Горгасалі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here