Церква Святого Іоанна

Церква Святого Іоанна

Церква Святого Іоанна

Церква Святого Іоанна

Церква Святого Іоанна – це найстаріша і знаменита пам’ятка, яка відноситься до Католицької Церкви. Будівля церкви була побудована в XV столітті на місці іншої, ще більш давньої церкви, від якої на той момент зберігся лише фундамент.

Сьогодні зовнішній вигляд церкви Святого Івана являє собою лаконічну трехнефную базиліку з помітним впливом готики. Аскетично оформлений фасад контрастує з пишним оздобленням всередині самої церкви. З 1867 року до церковного ансамблю була додана дзвіниця.

У церкві зберігаються ікони і картини майстрів періоду XV-XVII століть, серед яких ікона Богородиці з немовлям – Будванськая Богородиця. Імовірно ця знаменита ікона належить руці Святого Луки. Також, в церкві Святого Івана знаходяться ікони Святих Павла і Петра, виконані візантійськими художниками. Крім цього, у церкві знаходяться ікони грецької та інших шкіл.

Церква славиться своєю чудовою бібліотекою, яка дбайливо зберігає безліч раритетних томів, архівних документів і стародавніх інкунабул. Найбільш рідкісні екземпляри можна побачити на невеликій експозиції, що діє при церкві.