Церква святого Миколая

Церква святого Миколая

Церква святого Миколая

Церква святого Миколая

Католицька церква Святого Миколая з високою дзвіницею — найбільш впізнаваний символ і пам’ятка невеликого прибережного містечка Пераста. Цей храм, зведений на честь святого, покровителя мореплавства, став демонстрацією могутності середньовічного міста, який у минулі часи славився своїми моряками далеко за межами Бока-Которської бухти.

Церква була побудована в 1616 році, хоча існують відомості, що раніше на цьому місці вже розташовувався храм, що датується 1564 роком. У XVIII столітті робилася спроба ще раз перебудувати церкву Святого Миколая, але процес так і не був завершений в 1740 році заклали новий фундамент і навіть встигли звести апсиду і ризницю, але почалися наполеонівські війни завадили будівництву, і воно було зупинено в 1800 році. Тому сьогодні храм являє собою єдине ціле з частин одразу кількох церков.

Поруч з храмом височіє 55-метрова дзвіниця, добре помітна з будь-якої точки міста, а також з боку затоки. Вона була побудована за проектом венеціанського архітектора Джузеппе Беатия дещо пізніше самої церкви, в 1691 році. Висока дзвіниця стала демонстрацією багатства Пераста в роки його найбільшого розквіту, на її спорудження було витрачено майже 50000 дукатів із державної скарбниці муніципалітету.

Дзвіниця об’єднала в собі відразу кілька архітектурних стилів, в її конструкції можна побачити як романські елементи, так і риси бароко і ренесансу. Найбільший дзвін, встановлений у 1713 році — подарунок від архієпископа Андрія з місцевої сім’ї Змаевичей. У 1797 році на вежі з’явилися ще два невеликих дзвони. Міські годинник — подарунок місту від Венеції, вони були змонтовані на дзвіниці в 1730 році.

Інтер’єр церкви Святого Миколая багато прикрашений картинами Трипо Коколя, місцевого барокового живописця. Також у храмі є орган, але рік його установки невідомий. У ризниці церкви зберігаються численні живописні полотна і парадні одягу, відносяться до XVI-XVII століть.