Церква Святого Петра на Монмартрі

Церква Святого Петра на Монмартрі

Церква Святого Петра на Монмартрі

Церква Святого Петра на Монмартрі

Церква Святого Петра – розташована на Монмартрі в Парижі. По праву вважається найстарішою церквою у всій Франції.

Історія церкви почалася в 1133 році, коли Людовик VI купив маєток на вершині пагорба, з метою заснування монастиря. За деякими даними, у більш давні часи на цьому місці знаходилася проклята село. Процес освячення церква пройшла в 1147 році, під час великоднього тижня. Церква дійшла до наших днів практично без перебудов.

З настанням 1590 року, церква, під час облоги Парижа зайняв Генріх IV, де його військо зуміло підкорити серця черниць, таким чином, ввівши їх у гріх. Коли облога була знята, Генріх пішов разом з настоятелькою монастиря, а разом з нею і всі черниці.

Трохи пізніше, в церкві знайшов свій притулок вигаданий храм розуму, який придумав Шометт. У 1794 році в церкві збудували вежу для оптичного телеграфу, який прослужив тут до 1844 року. До речі результат битви при Ватерлоо став відомий завдяки даному телеграфу.

Церква являє собою будівлю неоготичного стилю, з різнокольоровими вітражами, бронзовими дверима, названими порталами. На них вибиті гравюри трьох святих мучеників. Також, позаду церкви розміщено старовинне кладовище Кальвэр, на якому поховано багато видатних персон Парижа і Франції. Але на даний момент кладовищі сильно зруйновано.

Оздоблення церкви можна назвати сучасним, за винятком декількох римських колон, розташованих тут.