Церква Живоначальної Трійці в Останкіно

Церква Живоначальної Трійці в Останкіно

Церква Живоначальної Трійці в Останкіно

Церква Живоначальної Трійці в Останкіно

Сьогодні Подвір’я Патріарха Московського і всієї Русі знаходиться на території Храму Живоначальної Трійці в Останкіно. Це унікальний архітектурний ансамбль XVII століття, який є яскравим прикладів давньоруського зодчества в період його розквіту і величі. Фасади будівель зберегли виняткові декоративні різьблені елементи, єдині у своєму роді на території Москви.

Фасад Храму Трійці Живоначальної повністю покритий декоративними візерунками. Досі історики намагаються з’ясувати ім’я архітектора, який займався такою детальною опрацюванням елементів, яка пізніше стала еталоном давньоруської церковної архітектури та російської узорочья. Особливо привертають увагу складні різьблені карнизи і ажурні наличники на вікнах. У них зустрічаються різні традиційні елементи декількох архітектурних шкіл, що робить можливим припущення про участь декількох майстрів різних регіонів Русі.

При храмі діє недільна школа для дорослих і дітей. Особливо шанованими вважаються дивом збереглися ікони 1654 року — Старозавітна Трійця і список з чудотворної Чернігово-Іллінської ікони Божої Матері. Нещодавно храму була подарована Грузинська ікона Богородиці — спадщина грузинських князів.