Цвинтар Пер-Лашез

Цвинтар Пер-Лашез

Цвинтар Пер-Лашез

Цвинтар Пер-Лашез

Кладовище Пер-Лашез на сході Парижа є одним з найвідоміших місць поховання у світі. Він вважається не тільки найбільшим парком у місті, але і найбагатшим музеєм надгробної скульптури під відкритим небом. Всього цвинтар займає близько 50 гектарів. Вхід на його територію вільний і безкоштовний з восьмої ранку до шостої вечора.

Район Пер-Лашез не завжди був цвинтарем. На початку, тут розташовувався бідний район з непримітними вулицями. У XV столітті багатий купець скупив тут кілька ділянок землі і побудував особняк, пізніше перейшов у володіння монастиря ордену єзуїтів. Кладовище на пагорбі спочатку не користувалося популярністю через віддалене розташування від офіційних меж міста. Свою популярність воно отримало в 1817 році, коли проектувальник Ніколя Фрешот вніс значний грошовий пай, дозволив перепоховати тут останки Лафонтена і Мольєра.

З того часу на кладовищі були поховані багато видатні політичні діячі, військові, вчені, письменники та інші діячі мистецтва. Тут можна відвідати могилу Оноре де Бальзака, Оскара Уальда, Марії Каллас, Джима Моррісона, Джеймса Ротшильда і багатьох інших.