Університет Гельсінкі

Університет Гельсінкі

Університет Гельсінкі

Університет Гельсінкі

Заснований університет в місті Турку в 1640 році Королівська академія в Турку. У 1828 році був переведений в Гельсінкі — ближче до адміністративних владі. У 1944 році деякі університетські будівлі були зруйновані радянською бомбардуванням.

Університетське містечко складається з чотирьох частин, кожна з яких має власну науково-дослідницький напрямок. У центральному кампусі (Keskustakampus) розташовуються факультети гуманітарних і соціальних наук, теології і права, а також відділення відкритого університету. У Мэилахти (Meilahti) навчаються студенти медичного факультету. Математики, географи, геологи і метеорологи розташувалися в кампусі Кумпула (Kumpulan kampus). Студенти сільськогосподарського факультету, а також фармацевти і ветеринари займаються в Виикки (Viikki). Крім цього, університет має ряд регіональних сейсмологічних станцій. А в січні 2012 року при університеті розпочав роботу новий Центр досліджень Росії.

За версією Times, університет знизив позицію та з 2012 року вже не входить в сотню найбільш престижних університетів світу, а у сотні європейських займає 30-е місце.