Успенський собор Псково-Печерського монастиря

Успенський собор Псково-Печерського монастиря

Успенський собор Псково-Печерського монастиря

Успенський собор Псково-Печерського монастиря

Успенський собор-один з головних храмів Псково-Печерського монастиря, побачити який їдуть паломники з усіх кінців Росії і туристи з інших країн.

Спочатку собор був лише невеликий печерою, влаштованої в укосі піщаної гори преподобний Іона. У 1473 році отець Іона звернувся з проханням освятити церкву до священнослужителів Псковського собору Святої Трійці, але вони відмовилися через незвичайність його розташування. Тоді отець Іона звернувся до Новгородського архиєпископа Феофіла, який наказав псковським священнослужителям освятити храм. Освячення відбулося в день Успіння Пресвятої Богородиці, що дало назву собору. З цього моменту обчислюють історію обителі.

У центральній частині собору розміщена головна святиня обителі – чудотворна ікона Успіння Богоматері(1521г.). А в іконостасі, праворуч від царських воріт, поміщена ще одна ікона «Розчулення» XIX століття. Біля глухої південної стіни храму в глибокій ніші знаходиться рака з мощами преподобномученника Корнилія. У головному вівтарі за піднесенням знаходиться царське місце. Це спеціальне місце, де в давнину молився цар Іван Грозний, коли відвідував Псково-Печерський монастир для прощі.

Так як собор знаходиться в горі, він має тільки передній фасад. Куполи влаштовані за типом Києво-Печерської Лаври в стилі українського бароко». Їх усього п’ять – темно-синіх з золотими зірками. Вони розташовані на схилі даху, ніби спускаючись вниз назустріч моляться. За роки своєї історії церква зовні багато змінювалася, однак внутрішнє оздоблення зберегло свою строгість і суворість: раніше це низьке склепінчасте приміщення, укріплене цегляною кладкою і розділене тринадцятьма піщаними колонами.