Віденський університет

Віденський університет

Віденський університет

Віденський університет

Віденський університет – третє за старшинством вищий навчальний заклад Європи і найстаріша на всьому німецькомовному просторі. Він був заснований 12 березня 1365 року. Своє латинська назва Alma Mater Rudolphina Vindobonensis отримав завдяки засновнику, герцогові Рудольфу IV.

З 1385 року університет веде освітню діяльність. Незважаючи на воєнні конфлікти в даному регіоні і облогу Відня турками в XVI столітті університет не закривався, хоча в ньому деколи навчалося всього кілька десятків людей. У 1897 році на факультет філософії було дозволено вступати жінкам. Серед випускників університету є відомі політики і діячі культури, нобелівські лауреати, релігійні діячі, вчені зі світовим ім’ям.

Головна будівля сучасного університету побудовано в 80-х роках XIX століття за проектом архітектора Генріха фон Ферстеля в стилі італійського Ренесансу. Навпроти нього височіє 9-метровий обеліск, зведений на честь святкування 200-річчя визволення Відня від турків. У будівлі знаходиться бібліотека, кілька інститутів, аудиторії і зал для урочистих подій, в якому щороку випускникам вручають дипломи. Більше 60 корпусів університету розкидані по всьому місту.