Введенський монастир Владичний

Введенський монастир Владичний

Введенський монастир Владичний

Введенський монастир Владичний

Серпухівський Владичний монастир був зведений в 1360 році на околиці міста біля річки Нари московським митрополитом Святителем Алексієм. Через деякий час тут був побудований кам’яний храм, який не зберігся до нашого часу. Найбільш ранні з монастирських будівель датуються XVI – XVII століттям. Досить інтенсивне будівництво тут велося з 1598 року.

В 1599 році зодчі звели новий Введенський собор, а через рік вони створили досить складний комплекс трапезній, в центрі якого стояв прекрасний шатровий храм, заснований на честь святого великомученика Георгія. Його будівництво велося виключно на кошти Бориса Годунова. У 1600 році в монастирі збудували церкву св. Феодора Анкірського, після чого роботи тимчасово припинилися.

У середині XVII століття навколо обителі були підняті масивні кам’яні стіни з вежами. Незабаром були проведені деякі реставраційні роботи. З храму Введення в храм Пресвятої Богородиці був перебудований і винесено приділ в ім’я св. царевича Димитрія. На початку наступного століття будівництво повністю припинили через відсутність коштів. Протягом наступних двох століть монастир вів досить небагату господарське життя.