Єкатерининський корпус

Єкатерининський корпус

Єкатерининський корпус

Єкатерининський корпус

Єкатерининський корпус знаходиться в 29 кілометрах від Санкт-Петербурга на південному березі Фінської затоки і входить в комплекс палацово-паркового ансамблю Петергоф. Він примикає до західного флигелю палацу Монплезір і був побудований в 1747-1754 роках, на місці петровської оранжереї.Проект був підготовлений архітектором Б. Ф. Растреллі, за наказом імператриці Єлизавети

Назву свою Єкатерининський корпус отримав тому, що саме звідси 28 червня 1762 року майбутня імператриця Катерина II таємно вирушила до Санкт-Петербурга, де на чолі з гвардією повалила свого чоловіка Петра III.Головний фасад Катерининського корпусу звернений до Монплезирскому саду. Кам’яне ганок біля входу прикрашене ажурними кованими прикрасами, що включають монограму Єлизавети Петрівни. З моменту спорудження Єкатерининський корпус служив для перебування «найвищих осіб».

Тут проводилися маскаради, карткові вечори, бали, прийоми. У внутрішній обробці залів брали участь архітектор Джакомо Кваренгі і сім’я італійських живописців Скотті. У парадних залах палацу представлена колекція меблів з різних порід дерев, виконана за малюнками відомих архітекторів. Вражає велике і різноманітне збори бронзи, особисті речі імператорів і пам’ятні предмети. Головною визначною пам’яткою Катерининського корпусу є знаменитий Російський або Гурьевский сервіз, виготовлений на Імператорському фарфоровому заводі в Петербурзі і нараховує понад 4500 предметів.