Залізничний вокзал Владивостока

Залізничний вокзал Владивостока

Залізничний вокзал Владивостока

Залізничний вокзал Владивостока

Залізничний вокзал Владивостока — це пасажирський термінал станції Владивосток-Місто — кінцевої станції Великої Транссибірської магістралі.

Автором цього проекту був архітектор Е. Базилевський, який брав участь у закладці станційної будівлі та заклав перший камінь будови. Урочисте освячення вокзалу відбулося 2 листопада 1893 року. Спочатку це була кам’яна будівля із залізною покрівлею, в середній частині — одноповерхова, по краях — двоповерхова. Підлоги в будівлі були викладені глиняними японськими плитами, які збереглися до наших днів.

У 1912 році вокзал у Владивостоці розширили і надбудували, створивши на обох кінцях транссибірської залізничної магістралі архітектурно закінчені станції. Первісне ж будівля стала однією з частин залізничного вокзалу.

Після реставрації, яка тривала 2 роки (з 1994 по 1996 рік), будівля набула практично такий же вигляд, який був у нього в дореволюційні часи.

З 1924 року і донині вигляд будівлі постійно змінюється: рельєфні зображення з поливної кераміки замінили російськими фольклорно-казковими сюжетами. Вокзал був неодноразово розписаний знаменитими художниками, творчість яких і сьогодні можуть споглядати всі гості вокзалу.