Заміський проспект Санкт-Петербург

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Заміський проспект — велика магістраль у центрі міста Санкт-Петербурга, що проходить від Володимирської площі до Московського проспекту. Історія появи проспекту йде у 20 серпня 1739, коли імператрицею Анною Іоаннівною був підписаний указ про присвоєння назви проїзду Велика заміська вулиця. Назва пов’язано було з тим, що вулиця проходила позаду заміських дворів, ще в 1720 році відведених петербурзьким жителям вздовж Фонтанної річки. З подальшим будівництвом Санкт-Петербурга Заміська дорога виявилася в межах міста і перетворилася на вулицю, а пізніше в проспект з тією ж назвою.

На Заміському проспекті розташований Вітебський (Царкосельский) вокзал. Царськосельський вокзал став першим залізничним вокзалом першої російської залізниці.

Проспект пов’язаний з іменами відомих діячів культури, науки і мистецтва. На Заміському проспекті розташовані Меморіальний музей-квартира М. А. Римського-Корсакова , будинок Дельвига, квартира знаменитого лікаря Боткіна. На проспекті жили в свій час П. І. Чайковський, М. І. Глінка, А. Р. Рубінштейн.