Замок Гедімінаса

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Замок Гедімінаса — Верхній замок знаходиться в Литві, у місті Вільнюс. Він розташований на Замковій горі, оточеній водою, де ще в епоху неоліту жили люди. Перша згадка про нього припадає на 1323 рік, у договорі між Орденом хрестоносців і Великим князем Гедімінасом.

Тоді це була дерев’яна фортеця, успішно відбивала атаки хрестоносців, але на початку XV століття замок згорів під час правління князя Литовського Вітаутаса був побудований кам’яний замок. З 1610 року по 1613 рік у замку знаходилася в’язниця, а як оборонна споруда він використовувався у війні 1655-1661 років.У 1831 році була проведена реконструкція і відновлення фортеці за наказом імператора Росії.

Під час Другої світової війни сильно постраждала західна башта замку, а в 1960 році її відновили і відкрили там Замковий музей. Цей музей працює і зараз, його композиція була значно оновлена. Зараз замок Гедімінаса являє собою комплекс, що складається з західної вежі, залишки кріпосної стіни і законсервованих руїн середньовічного замку.