А

А

А

А

Прісноводне озеро Ая розташоване в Алтайському районі Алтайського краю, в улоговині на лівому березі річки Катунь. Назва озера запозичене з тюркської мови, «ай» по-тюркськи означає «місяць». Озеро і справді має форму півмісяця. Площа озера складає 9 га, максимальна глибина — 21.7 метра, берегова лінія простягається на 1410 метрів. Рівень озера не змінюється, хоча ні один струмок не постачає озеро водою, і ні один струмок з нього не випливає. Озеро є прекрасним місцем для відпочинку.

Озеро являє собою одне з небагатьох водойм Гірського Алтаю, в якому можна купатися, так як влітку вода прогрівається до температури вище 20 градусів. В центрі озера знаходиться невеличкий острівець з альтанкою, носить романтичну назву Альтанка любові. Чисті теплі води озера, чудові гірські пейзажі і мальовничі соснові бори, розташовані в його околицях, привертають в ці місця безліч туристів. На березі озера і прилеглої місцевості розташовані пляжі, туристичні бази, готелі й кафе. У сосновому лісі є безліч зручних місць для розміщення наметів. Неподалік від озера можна бачити знамениту гору «Чортів палець», з якої відкриваються чудові захоплюючі види на Алтайські гори і річку Катунь.

У 2003 році з метою захисту цього унікального озера і його навколишнього середовища був створений Природний парк Ая. Він проводить активні дії щодо поліпшення екологічної обстановки в цій місцевості.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here