Ізарські ворота

Ізарські ворота

Ізарські ворота

Ізарські ворота

У середні століття Мюнхен оточували високі фортечні стіни, роблячи його неприступним для ворогів. До сьогоднішнього дня збереглися троє воріт, які входили в систему другої лінії міських укріплень. Серед них – Ізарські ворота, найстаріша міська споруда, створена ще в XIV столітті.

Ворота виглядають настільки велично і монументально, що важко повірити в їх багатовікову історію. Дві масивні восьмикутні вежі з’єднані закритою галереєю на рівні другого ярусу, а під нею – три однакові арки. Стіна галереї на всю довжину прикрашена великою фрескою. На ній зображено тріумфальний хід імператора Людвіга Баварського після чергової військової перемоги. Над воротами споруджена центральна вежа заввишки 40 метрів. Під час бомбардування Мюнхена в 1945 році будівля була сильно пошкоджена, тому те, що ми бачимо сьогодні, – це здебільшого хороша робота будівельників і реставраторів.

Сьогодні в одній з веж працює музей знаменитого німецького коміка Карла Валентина. Цей чоловік мав багатогранним талантом: писав книги і сценарії, виступав в кабаре, грав на сцені і захоплювався колекціонуванням фотографій старого Мюнхена.