Колона Марка Аврелія

Колона Марка Аврелія

Колона Марка Аврелія

Колона Марка Аврелія

Колона Марка Аврелія в Римі була споруджена в кінці II століття нашої ери для прославлення ратних подвигів імператора. Вона дійшла до наших днів практично без втрат, якщо не вважати зменшення її висоти на три метри після реставрації 1589 року.

Колона Марка Аврелія складена з двадцяти восьми круглих монолітних блоків знаменитого каррарського мармуру діаметром 3,7 метра кожен. На всю висоту (а це близько тридцяти метрів) поверхню пам’ятника покрита вирізаними в камені батальними сценами. Головна їх тема – переможні війни імператора з сарматами і тевтонцями.

Всередині монумента вбудована гвинтові металличекая сходи, по якій можна було піднятися на його вершину. Вона висвітлюється через вузькі прорізи в тілі колони. Сьогодні колона закрита для відвідування, хоча ще на початку ХХ століття всі бажаючі могли помилуватися Римом з верхнього оглядового майданчика.

Спочатку вершину колони вінчала постать самого імператора, проте з часом вона була загублена. У XVI столітті за розпорядженням папи Сикста V на її місці з’явилася скульптура святого Павла.