Місто Тракай

Місто Тракай

Місто Тракай

Місто Тракай

Місто Тракай розташований в Литві, в 27 кілометрах на захід від столиці – міста Вільнюса. Містечко з населенням трохи більше 5 тисяч жителів знаходиться в районі, знаменитому своїми озерами, яких в навколишніх місцях налічується понад двісті. На одному з островів розташований середньовічний замок, який є головною місцевою визначною пам’яткою.

Серед населяють місто народностей, заслуговують окремої уваги караїми і кримські татари, невеликі громади яких переселилися в ці землі у XIV столітті, за запрошенням великого князя литовського Вітовта. На сьогоднішній день в місті збереглося унікальне історико-культурна спадщина караїмів, у тому числі Караїмська кенаса, етнографічний музей і старовинні кладовища.
У 1316 – 1323 роках, за часів правління великого князя Гедиміна, в Тракай була перенесена столиця Великого князівства Литовського, а в 1441 році місто отримало Магдебурзьке право.
На сьогоднішній день історичний центр міста знаходиться під охороною держави і в місті збереглося багато старих дерев’яних будинків.