Музей Метрополітен

Музей Метрополітен

Музей Метрополітен

Музей Метрополітен

У 1866 році група бізнесменів і меценатів прийняла рішення про організацію національної художньої галереї, і вже в 1872-му році невелика будівля на п’ятій Авеню відчинило двері для перших відвідувачів. Першими експонатами стали картини європейських художників, придбані організаторами виставки в Парижі та Брюсселі.

Поступово на території Центрального парку відбудовувалося спеціальний будинок для музею, яке з кожним роком розросталася та розширювалося, перетворившись з підсумку в цілий архітектурний комплекс.

Говорячи про колекції варто сказати, що незважаючи на те, що музей Метрополітен є зібранням творів світового мистецтва, тут дуже сильно проявляється настільки властивий американцям патріотизм.

Велика частина експонатів музею надійшла від приватних колекціонерів, які прагнули нести знання про мистецтво в народ. Так, до 30-м рокам ХХ століття Музей Метрополітен став володарем найбільшого в Америці зібрання творів західноєвропейських художників, серед яких роботи Тиціана, Рембрандта, Ботічеллі, Гойї, Ель Греко і багатьох інших.

На сьогоднішній день у фондах музею Метрополітен зберігається більше двох мільйонів творів мистецтва, які становлять величезну кількість різноманітних колекцій, перерахувати які одним рядком просто неможливо. Але сміливо можна стверджувати, що немає таких історичних періодів і напрямів мистецтва, яких ви не знайшли б в Музеї Метрополітен. Відвідавши його, стає зрозуміло, чому Америка так ним пишається.