Національний сад

Національний сад

Національний сад

Національний сад

Національний сад Афін є державним парком, що розкинувся на території 15,5 га в центрі міста. Він розташований безпосередньо за будівлею грецького парламенту (Старий палац) і тягнеться від нього на південь в район, де розташований Заппейон, а через дорогу від нього – Олімпійський стадіон, побудований в 1896 році для Олімпійських ігор. На території саду знаходяться деякі стародавні руїни. На південно-східній стороні – бюсти Іоанніса Каподістрія, першого правителя Греції, і банкіра Івана Эйнард. На південній стороні – бюсти знаменитих грецьких поетів Діонісія Соломос, автора грецького національного гімну, і Арістотеля Валаоритиса.

Сад був закладений на замовлення королеви Амалії в 1838 році і завершено до 1840 році. Проект розроблений німецьким агрономом Фредеріком Шмідтом, який привіз сюди більше 500 видів рослин і різних тварин, включаючи павичів, качок і черепах. На жаль, для багатьох рослин сухий середземноморський клімат виявився надто суворим, і вони не вижили, тварини прижилися відмінно і навіть розмножилися. Верхній сад позаду Старого палацу була обгороджена і входив у приватну власність королівської родини.

У 1878 році датським архітектором Теофілом бароном фон Хансеном розроблений нео-класичний Заппейон. Заппейон названий на честь Евангелиса Заппаса, грецького мільйонера і мецената, який прийняв участь в організації та проведенні перших Олімпій, попередниць сучасних Олімпійських ігор. Починаючи з 1920-х років площа перед Заппейоном була важливим транспортним вузлом для трамваїв і автобусів. Сьогодні вона використовується для громадських виставок.

30 вересня 1920 року під час прогулянки в саду король Олександр був укушений мавпочкою і помер від сепсису через три тижні. Його смерть разючим чином позначилася на внутрішній і зовнішній політиці Греції, що призвело до Малоазійської катастрофі, так званого “Греко-турецькому обміну населенням”. Тоді греки були схильні геноциду на мусульманської території, багато бігли.

Сьогодні сад носить назву “Національний”, так як монархія у Греції скасовано. Головний вхід в парк знаходиться на Leoforos Amalias, вулиці, названої в честь королеви Амалії. Є також ворота на Vasilissis Sophias Avenue, на Herodou Attikou і на з’єднанні Національного саду з парковою зоною Заппейон. У Національному саду є ставок для качок, невеликий зоопарк, ботанічний музей, маленьке кафе, дитяча бібліотека та дитяча площадка.