Олеський замок

Олеський замок

Олеський замок

Олеський замок

Олеський замок — пам’ятка архітектури XIV-XVII століть, розташований біля селища Олесько Буського району Львівської області, найстаріший зі збережених замків на території Західної України.

Перша згадка про замок датується 1327 роком. Його розташування на кордоні Галичини і Волині визначило його подальшу долю. В боротьбі. між Польщею, Литвою і Угорщиною через розділ земель замок став розмінною картою: змінювалися кордони держав, змінювалися власники замку. Кожен з його власників добудовував замок, зміцнював його стіни, кам’яні споруди прийшли на зміну дерев’яним. Найбільші зміни у вигляді замку відбулися в 1590-1620 роках, коли були перебудовані його зміцнення в зв’язку з появою вогнепальної зброї. Замок відомий тим, що тут в 1629 році народився майбутній король Речі Посполитої Ян III Собеський. Наприкінці свого життя він викупив замок і вклав багато сил і коштів на його відновлення. Після смерті короля замок часто змінював своїх господарів, пережив кілька пожеж, постраждав від землетрусу і в першій половині ХІХ століття прийшов у повний занепад.

В даний час замок відреставровано, в ньому представлена колекція живопису, скульптури, предметів прикладного мистецтва, гобелени. У залах замку можна побачити старовинні каміни, кахельні печі, ліпні прикраси, меблі і світильники XVIII століття.