Рожеве озеро на Арабатській стрілці в селі Приозерне


На косі Арабатська стрілка, півострові, що розділяє озеро Сиваш та Азовське море, є одне дивовижне місце. Це рожеве озеро, неглибока водойма з цілющими солями та незвичним кольором

Рожеве озеро
Географічна назва цього об’єкту − Генічеське озеро. Але і туристи, і місцеві мешканці називають його Рожевим озером за характерний колір води й дна. Знаходиться ця незвичайна водойма на Арабатській стрілці, всього в чотирьох кілометрах від курорту Генічеська Гірка.

Місце й справді дивовижне. Пейзаж виглядає сюрреалістичним, навіть казковим. Тільки уявіть собі − неглибока водойма яскраво-рожевого кольору. Коли вперше це бачиш, здається, що потрапив в ту саму країну чудес, яка описана в книгах Льюїса Керрола. Все озеро можна перейти пішки, навіть в найглибшому місці рівень води навряд чи дійде до вашого коліна.

Але й це ще не все. Береги рожевого озера вкриті грубою білою сіллю, місцями зустрічається блакитна глина. Вважається, що і вода, і глина, і сіль − корисні для здоров’я. Але застосовувати їх можна тільки поверхнево, ні пити, ні вживати в їжу ці продукти не можна.

Наукове пояснення причини рожевого кольору води дуже просте. Це − результат життєдіяльності зеленої водорості Dunaliella salina. Так, водорість відноситься до відділу «зелені водорості», хоч і має рожевий колір. Просто для того, щоб пристосуватись до дуже солоної води, вона виробляє велику кількість каротиноїдів. Таких, як бета-кротин, який надає моркві помаранчевий колір. Водорості поступово відмирають, перетворюючись на ропу. Вода випаровується, а бета-каротин залишається. Він і надає солі та воді рожевий колір.

Озеро знаходиться на півострові Семенівський кут на озері Сиваш. З іншими водоймами воно не сполучається. Поповнюється лишень дощовою водою. Тому приїздити за сіллю та глиною сюди краще в серпні або вересні, після дощів.

Знайти рожеве озеро не складно. Потрібно дістатись села Генічеська Гірка (або ГенГірка, як його частіше називають туристи). Там рухайтесь центральною вулицею і шукайте вказівник напрямку на село Приозерне. Коли дістанетесь цього населеного пункту, далі вже не заблукаєте. Озеро велике і його видно звідусіль. Не кваптесь одразу набирати сіль біля берега. Краще обійдіть озеро по периметру − так ви натрапите на цікавіші місця. Не забувайте вдіти панаму чи капелюх − місцевість тут степова і немає де сховатись від пекучих сонячних променів.

В самій Генічеській Гірці є ще одне солоне озеро, Зяблівське. У ньому теж є лікувальна глина і солі, але немає дивовижного рожевого кольору.

Дякуємо сайту azov.zp.ua за надані матеріали.