Стародавня Олімпія

Стародавня Олімпія

Стародавня Олімпія

Стародавня Олімпія

Стародавня Олімпія знаходиться на північно-заході півострова, біля злиття річок Кладеос і Алфіос, біля пагорба Кронос. Протягом тисячоліть це місце служило святилищем Зевса і стадіоном для Олімпійських ігор. Сьогодні стародавня Олімпія являє собою цінний археологічний комплекс, величезний пам’ятник під відкритим небом, який увійшов в перелік охоронюваних об’єктів ЮНЕСКО.

Тут туристам надається унікальна можливість простежити всю історію становлення стародавнього олімпійського руху, побачити знаменитий стадіон, фундаменти скульптур олімпіоніків з іменами героїв Ігор, оглянути пританейон, римські терми, руїни палестри і гімнасії, будинок жерців, скарбниці, прогулятися вздовж стіни Алтиса.

У центрі йде відновлення легендарного доричного храму Зевса, зведеного приблизно 470 — 456 роках до нашої ери. Саме тут, за переказами, від небесного полум’я запалювався олімпійський вогонь. Поруч розташований храм Гери — перше святилище на даній території і найбільш добре збережена тут споруда. Між ними лежить гай Пелопейон, неподалік — руїни Филипейона, невеликий Будинок фонтана і руїни храму Метроон.