Свята Канавка

Свята Канавка

Свята Канавка

Свята Канавка

Однією з багатьох святинь Дівєєва є Свята Канавка Свято-Троїцького Серафимо-Дівеєвського монастиря. Настоятель обителі стверджує, що сама Цариця Небесна пояском зміряла це місце і щодня прогулюється по Канавці, обходячи Свої Уділи і благословляючи всіх в окрузі. Саме тому, приїхавши в Дівєєво, обов’язково потрібно залишитися на ніч, що б отримати благословення Богоматері.

Після закриття монастиря Свята Канавка була схильна актам вандалізму і зазнала значні пошкодження. Частково вона була засипана, її вал зрівняли з землею, а в деяких місцях перерізали різні комунікації. Відновлювати святиню почали тільки в 1997 році. Можна сказати, що вона майже з нуля була вирита руками сестер, її глибина та ширина складають близько 2,5 метрів.

За три дні до святкування сторіччя з дня народження преподобного Серафима Святу Канавку вирили і майже повністю упорядкували. Останній ділянка Канавки передали монастирю восени 2006 року, і 31 липня офіційно закінчили її відновлення. З жовтня 1995 року існує традиція – після літургії протягом усього Великоднього тижня щодня проходити по Святій Канавці хресним ходом.