Церква Сан-Джованні-деї-Фіорентіні

Церква Сан-Джованні-деї-Фіорентіні

Церква Сан-Джованні-деї-Фіорентіні

Церква Сан-Джованні-деї-Фіорентіні

Церква Сан-Джованні-деї-Фіорентіні була побудована за замовленням флорентійської громади в Римі. Вони вважали себе елітою, гідною претендувати на власний храм, який тепер коштує на самому початку знаменитої вулиці Джулія. Ця вулиця була спроектована за кілька років до початку будівництва церкви архітектором Браманте за особистим наказом Папи Юлія II делла Ровере. Такою помпою овіяне зародження церкви в 1509 році. Першим за її будівництво взявся Антоніо да Сангалло молодший, і тоді ніхто ще не знав, що Сан-Джованні-деї-Фіорентіні буде будуватися більше 100 років.

Останнім важливим штрихом у будівництві церкви було зведення купола, який спроектував у 1620 році Карло Мадерно. За видатні заслуги при будівництві церкви він запал пізніше похований тут. Фасад церкви добудовувався аж до XVIII століття. Для роботи над внутрішніми інтер’єрами були запрошені майстри з Тоскани. Особливої уваги стоїть статуя Святого Іоанна і скульптурна група «Хрещення Христа».

Головна перлина церкви – її величний вівтар. Даний твір мистецтва, він став останньою роботою Борроміні, знаменитого скульптора. Після завершення будівництва майстер з особистих причин покінчив життя самогубством, проте йому було дозволено знайти останній притулок у церкві.

Цікава особливість: Сан-Джованні-деї-Фіорентіні – єдина базиліка на світі, куди впускають собак і кішок. Нібито, їм не чужі релігійні почуття.