Військово-Грузинська дорога

Військово-Грузинська дорога

Військово-Грузинська дорога

Військово-Грузинська дорога

Військово-Грузинська дорога – дорога через Головний Кавказький хребет, що з’єднує міста Владикавказ (Північна Осетія) і Тбілісі (Грузія). Довжина 208 кілометрів. Дорога піднімається по долині річки Терек і перетинає Скелястий хребет дар’яльською ущелиною, потім по ущелині річки Байдарка піднімається до Хрестового перевалу, де висота 2384 м, звідки спускається в долину річки Біла Арагві і по правому березі річки Кура підходить до Тбілісі.

Військово-Грузинська дорога являє собою один з основних транспортних маршрутів, що зв’язують з Росією не тільки Грузії, але й Вірменії, блоковану зі сходу Азербайджаном через недозволеного донині Карабахського конфлікту. Вона зіграла велику роль у розвитку економічних зв’язків між Росією і Закавказзям. У різні роки по ній проїжджали Олександр Грибоєдов, Олександр Пушкін, Михайло Лермонтов, Володимир Маяковський.

З 11 липня 2006 року Військово-Грузинську дорогу закрили на невизначений термін. Приводом стала реконструкція контрольно-пропускного пункту «Верхній Ларс» на російській ділянці кордону, легальний в’їзд з Росії в Грузію автомобільним транспортом був неможливий.