Вільнюська ратуша

Вільнюська ратуша

Вільнюська ратуша

Вільнюська ратуша

Вільнюська ратуша розташувалася на Ратушній площі, в районі Старого міста Вільнюса. Будівля була побудована в кінці XIV століття в стилі класицизму. C моменту спорудження і аж до XIX століття в ратуші розташовувався обраний городянами магістрат, тут його члени брали стратегічно важливі рішення житті міста.

Крім залу засідання міської ради, в будівлі ратуші знаходились зали суду, казначейство, архів, а в підвалах розташовувалася в’язниця, також при ратуші служив власний кат, виконуючий смертні вироки.Будівля ратуші не раз мало ушкодження у часи воєн і пожеж, його не раз перебудовували та реставрували, поки наприкінці XVIII століття не було прийнято рішення про знесення старої будівлі. У 1799 році на колишньому місці, було нарешті закінчено будівництво оновленої ратуші за проектом архітектора Лаурінаса Стуоки-Гуцявічюса.

Починаючи з XIX століття і на протязі майже двох століть, ратуша була центром культурного життя міста. Тут влаштовувалися бали, давалися театральні постановки і працював музей. Сьогодні у Вільнюській ратуші проводяться урочисті засідання влади, прийоми делегацій різних країн і церемонії вручення нагород і премій. З південної сторони будівлі розташовується вхід в ресторан, де можна скуштувати чудові страви литовської національної кухні.