Буддійський храм Гунзечойней

Місце ще ніхто не фотографував, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Архітектура, пам’ятники
>
Буддійський храм “Дацан Гунзечойней”, розташований в Санкт-Петербурзі, унікальний тим, що це самий північний буддійський храм у світі. У перекладі з тибетської слово “Гунзечойней” означає “Джерело святого вчення Всесострадающего Владики-відлюдника”, а “дацан” перекладається як “монастирська школа”. Освячення дацана “Гунзечойней” у Петербурзі відбулося в лютому 1913 року, і в той час він був першим і єдиним буддійським храмом на північно-заході Росії. Богослужіння тривали всього три роки і були припинені через початок Першої світової війни і революцій. Ченці не змогли пережити ці політичні струси і залишили Петроград, а храм незабаром був розграбований.

Після закінчення Першої світової війни почалося відновлення обителі і до початку 30-х років монастир зайняв нішу важливого культурного і духовного центру буддійської громади Петербурга. Але з початком антирелігійної агітації в СРСР і гонінь на релігійних діячів, багато лами були відправлені у заслання або розстріляні, майно храму в черговий раз розграбовано. До кінця 80-х приміщення храму буддійської громади використовувалися під потреби фізкультурної бази, потім військовій радіостанції і навіть дослідної лабораторії Зоологічного інституту.

У 1990 році рішенням Міської ради буддійський храм був переданий Ленінградському суспільству буддистів. В наші дні тут ведуть прийом фахівці з астрології, а також лікар-тибетолог. Для всіх бажаючих проводяться просвітницькі заходи та лекції по буддійської філософії, крім того, можна відвідати затишне кафе, розташоване в невеликій кімнаті.