Кафе Ай

Кафе Ай

Кафе Ай

Кафе Ай

Сходження на гору Чегет починається з галявини, де розташовані численні готелі та кафешки. Тут відправна точка двохкрісельного підйомника, який доставить вас до знаменитого кафе «Ай», що в перекладі означає Місяць.

Кафе розташоване на висоті 2750 метрів. Його кругла будівля, примостився на штучно створеній площадці прямо на схилі гори, вже багато років гостинно зустрічає лижників і сноубордистів. Побудована у 60-ті роки, воно було першим і, мабуть, єдиним високогірним кафе в СРСР. Його зображення, розтиражоване численними листівками, фотографіями та значками, стало візитною карткою Приельбрусся.

Місце це воістину культова. Кафе нерозривно пов’язане з бардами і авторською піснею. Кажуть, що Юрій Візбор любив зупинятися в колибі біля кафе «Ай». Тут народжувалися тексти нових пісень і сюжети для розповідей. У 90-ті роки кафе «Ай» стала знімальним майданчиком для фільму «Сніданок з видом на Ельбрус» – екранізації однойменної повісті Візбора.

Кажуть, що в цьому кафе годують смачними хичинами – коржами з картоплею і сиром або м’ясом. З оглядового майданчика кафе за чашкою запашного чаю або ароматного глінтвейну в сонячний день приємно милуватися двоголовою вершиною Ельбрусу і йде вдалину мальовничій Баксанській долиною.