Лазаревська церква Суздаля

Лазаревська церква Суздаля

Лазаревська церква Суздаля

Лазаревська церква Суздаля

Церква святого Лазаря з п’ятиглавим завершенням 1667 року побудови являє собою найстаріший кам’яний посадський храм, який був побудований на місці однойменної дерев’яної церкви. Вона вперше згадується у грамоті царя Івана III, яка датується 1495 роком.

Первісний храм був дерев’яним, і тільки в 1667 році на його місці була зведена мурована церква. Вона збереглася до наших днів і являє собою цікавий зразок типової суздальської архітектури. Лазоревский храм став першим храмом Суздаля, в архітектурі якого вперше з’явилися ті декоративні деталі і прийоми, які пізніше стали характерними для суздальських храмів XVII-XVIII століть.

Основний обсяг Лазаревської церкви в плані являє квадрат, фасади прикрашені пишними наличниками, порталами різної форми і широким карнизом, увінчаним підковоподібними кокошниками. Мальовничості додає і пояс з израцов. Храм має три апсиди, барабани декоровані аркатурні-колончатым поясом. У будівництві церкви Лазаря використані деякі рідкісні прийоми, які доводять що майстри з Суздаля володіли унікальними навичками. Завдяки цим особливостям Лазаревська церква посідає особливе місце серед пам’яток архітектури цього древнього міста.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here