Меморіальний комплекс Курган Слави

Меморіальний комплекс Курган Слави

Меморіальний комплекс Курган Слави

Меморіальний комплекс Курган Слави

«Курган Слави» – це меморіальний комплекс в Смолевичском районі, на Мінській магістралі. Комплекс є пам’яткою Великої Вітчизняної війни: в 1944 році тут сталася подія, назване «Мінський котел», – під час операції «Багратіон» була оточена і розгромлена масштабна угруповання фашистських військ, що сприяло подальшому звільнення Білорусі.

Пам’ятна плита і капсула з наказом про патріотизм майбутньому поколінню були закладені в 1966 році. А через рік почалося всенародне зведення 35-метрового кургану, в якому взяли участь тисячі жителів республіки. На ньому була встановлена такої ж висоти скульптурна композиція: 4 облицьованих титаном багнета, що символізують звільняли Білорусь I, II, III Білоруські фронти і I Прибалтійський.

Підстава монумента оточене кільцем, на якому є барельєфи із зображеннями воїнів СРСР і партизан. Внутрішня мозаїчна сторона кільця містить текст, славить Радянську Армію. Також на підставі зображені військові ордени. До обеліска ведуть 2 кругові сходи з бетону. Пам’ятник був відкритий у 1969 році.