Міст Трьох Арок

Тут ще нікого не було, додайте фотографію першим!

Це місце відноситься до категорії

Ріо-де-Каннареджо, канал, що з’єднує лагуну і Гранд-канал, перетинають всього два мости: міст Гульє (Міст Шпилів) і чудовий Міст Трьох Арок. Останній є єдиною спорудою такого типу, що збереглися в Венеції до наших днів.

Історія мосту, як це часто буває, починався з простої дерев’яної конструкції, яка пов’язувала два береги. У 1533 році прийшло в непридатність дерево замінили каменем, але і тоді це було всього-навсього утилітарне будова, позбавлене яких-небудь видатних архітектурних прийме.
Той міст, який ми бачимо сьогодні, був побудований у 1688 році Андреа Тиралли. Його незвичайний дизайн з трьома арками різних розмірів був запозичений архітектором з нарисів відомого живописця і графіка епохи Відродження Якопо де Барбарі. Спочатку міст носив ім’я Святого Іови, з-за розташування поруч з однойменною собором.

Три мостових прольоту підносяться над каналом: у центрі – високий, з боків – два менших. Вони поділяють водну гладь на три частини, так що пройти під мостом можуть тільки невеликі човни. Історики висловлювали думку, що Міст Трьох Арок був створений саме в такому вигляді, щоб ускладнити доступ великим ворожим кораблям до міста через канал Каннареджо. Однак більш правдоподібно звучить версія про те, що вибір був продиктований простими математичними розрахунками, які дозволили створити міцну споруду, зберігаючи при цьому витонченість його ліній.