Музей Тульські самовари

Музей Тульські самовари

Музей Тульські самовари

Музей Тульські самовари

Музей «Тульські самовари» — це унікальна самобутня колекція, що складається з більш ніж трьохсот самоварів, виготовлених в період з XVIII по XX століття в Тулі. Вся експозиція музею розміщується у трьох залах старовинного будинку початку двадцятого століття, розташованого недалеко від Тульського кремля. У першому залі музею представлені експонати, що відносяться до початку виробництва самоварів в Тулі. У тому числі в колекції представлений сбитенник – унікальний прототип сучасного російського самовара. Також у першому залі експонуються медалі, отримані тульскими самоварщиками на Всесвітніх виставках у кінці XIX і на початку XX століття.

У другому залі представлені більш сучасні самовари, виготовлені до початку XX століття, а також самовари радянської епохи, які були виготовлені спеціально для комуністичних діячів. У третьому залі виставлені сучасні самовари, виготовлені єдиним тульським заводом з виробництва самоварів «ШТАМП».

У музеї представлені всі різновиди російських самоварів від дров’яних до електричних та виготовлені з міді, томпаку, мельхіору. Всі експонати самої неймовірної форми: дулею, вазою, банкою, чаркою і навіть яйцем. Незабаром музей повинен перебратися в більш просторе приміщення на території древнього кремля, що дозволить значно розширити експозицію за рахунок тимчасових виставок та інтерактивних програм.