Озеро Мойнаки

Озеро Мойнаки

Озеро Мойнаки

Озеро Мойнаки

Озеро Мойнаки – унікальний джерело цілющої грязі, порівнянної за своїм лікувальним властивостям з грязями Мертвого моря.

Озеро розташоване недалеко від Євпаторії і насправді є морським лиманом. Кілька тисячоліть тому на його місці знаходився мілководна затока Чорного моря. Численні шторми поступово намили піщану косу — пересип, а спекотне південне сонце выпарило воду до стану ропи. У результаті підвищилася концентрація солей і мікроелементів: у різний час року їх міститься від 80 до 180 г у літрі води, тобто в 4-10 разів більше, ніж у морській.

Лікувальна грязь озера Мойнаки володіє приємною в’язкістю і пластичністю, правда, колір її не надто радує око – сіро-чорний. Але, коли мова заходить про здоров’я, на такі дрібниці ніхто не звертає уваги. Тому і розгулюють по берегах озера відпочиваючі, з ніг до голови обмазані брудом, ділячись своїми рецептами лікування недуг.

Втім, не тільки народна медицина активно пропагує мойнакскую бруд – її цілющі властивості підтверджені серйозними науковими дослідженнями. Купання у водах озера відновлює нервову систему, зміцнює захисні властивості організму, нормалізує роботу серцево-судинної системи. Бруд з озера в комплексі з сонячними ваннами сприяє ефективному лікуванню хронічних запалень горла, носа, вуха, а також ефективно допомагає при шкірних захворюваннях.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Please enter your comment!
Please enter your name here